18 listopada, 2019

Pasowanie na ucznia w Tallaght

W sobotę 9 listopada 2019 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej w Polskiej Szkole Altogether w oddziale szkolnym w Tallaght.

To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Jolanta Oliwiak w obecności wszystkich zgromadzonych dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Polskiej Szkoły Altogether ” dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

[Best_Wordpress_Gallery id=”132″ gal_title=”Pasowanie w Tallaght 2019″]