5 listopada, 2023

Owoc współpracay z Fundacją Armenian Foundation

30 września 2023 roku, w murach Polish School Altogether, odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które stanowiło owoc współpracy z Fundacją Armenian Foundation oraz wsparcia ze strony Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Gościliśmy członków Fundacji Armenian Foundation, którzy przeprowadzili niezwykłe zajęcia historyczne dla naszych uczniów, wprowadzając ich w fascynujący świat historii i kultury Polski.

 

Projekt ten miał na celu rozwijanie kompetencji Polonii mieszkającej w Wielkiej Brytanii i Irlandii, przygotowując młodych ludzi do pełnienia roli ambasadora polskości. Przez serię spotkań z ekspertami, uczestnicy projektu mieli okazję zgłębić historię, która kształtowała naszą tożsamość narodową na przełomie wieków XVI-XVIII. W trakcie tych fascynujących zajęć, dzieci miały możliwość zapoznania się z niezwykle oryginalnymi kostiumami polskiej szlachty, co stało się niezapomnianym przeżyciem.

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”258″ gal_title=”szlachta”]

 

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Fundacji Armenian Foundation za ich wspaniałą inicjatywę i poświęcenie, jakie włożyli w edukację naszych uczniów. Dzięki takim projektom mamy nadzieję, że dziedzictwo kulturowe naszego kraju zostanie zachowane i docenione przez młodsze pokolenia Polonii mieszkającej za granicą. To również wyjątkowa okazja do budowania mostów między różnymi kulturami i umacniania więzi, które łączą nasze społeczności na całym świecie.